Infolinia: +48 42 207 00 07

  • Polska
do góry
Ważne telefony
Infolinia: +48 42 207 00 07
Rejestracja poradni specajlistycznych: +48 42 208 13 00
Sekretariat: +48 42 208 13 01
Izba przyjęć: +48 42 208 14 00
   
Napisz do nas: lodz@pro-familia.pl

 

Blok Porodowy

Nasz zespół

Naczelna Położna Szpitala, Położna Koordynująca Blok Porodowy

mgr położnictwa Irena Rychta
mgr położnictwa
Izabela
Ciesielska
lic. położnictwa
Teresa
Hagen
mgr położnictwa
Dorota
Hałaczkiewicz
mgr położnictwa
Iwona
Jach
mgr położnictwa
Barbara
Kulczyńska
mgr
Agnieszka
Lenarczyk
mgr położnictwa
Beata
Maciejewska
mgr położnictwa
Jadwiga
Orlik
lic. położnictwa
Irena
Staśkiewicz
lic. położnictwa
Barbara
Stochmiałek
położna
Gabriela
Wasilewska

Blok porodowy to miejsce stworzone z dbałością o najwyższą jakość tak aby zapewnić rodzicom pełen komfort i bezpieczeństwo.

Blok porodowy

Blok porodowy to serce Szpitala Pro-Familia. Znajduje się on na drugim piętrze w odległości kilku metrów od oddziału neonatologii i intensywnej terapii noworodka co zapewnia maksymalne bezpieczeństwo kobiecie i dziecku.

Znajduje się tu 5 dużych, wygodnych sal porodowych wszystkie z łazienkami i specjalnymi miejscami dla osoby towarzyszącej. Kobieta rodzi w najbardziej dogodnej dla siebie pozycji co umożliwia min. nowoczesne łózko porodowe. Rodząca ma do dyspozycji również piłkę, worek sako  i inne sprzęty ułatwiające poród.  Istnieje też możliwość  poprowadzenia porodów w wodzie . 
Zasada "przede wszystkim człowiek - minimum aparatury" powoduje, że wszystkie najwyższej klasy sprzęty są schowane tak aby zapewnić przestrzeń bezpieczną ale możliwie najbardziej przyjazną dla rodziny. Nasze położne z bloku porodowego są przy kobiecie w każdym momencie kiedy tego potrzebuje i z wielkim zaangażowaniem prowadzą rodzącą do szczęśliwego rozwiązania. Lekarze ginekolodzy-położnicy oraz neonatolodzy są stale dostępni, kontrolują przebieg porodu i we właściwych momentach interweniują.
Kobieta ma zapewnione bezpieczeństwo, intymność oraz ciepłą wręcz domową atmosferę.

 

 

Sala cięć cesarskich 

Sala cięć cesarskich jest zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie sal porodowych z pełnym węzłem sanitarnym i pomieszczeniem przygotowania pacjenta do operacji  co zapewnia wykonanie cięcia w sytuacji nagłej niemalże natychmiast po stwierdzeniu takiej konieczności. Sala jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt do monitorowania i ratowania zarówno mamy jak i dziecka. Układ wentylacyjny, filtracyjny  i klimatyzacyjny zapewnia pełne bezpieczeństwo bakteriologiczne.
W pełni bezpieczna sala cięciowa jest połączona dedykowanym ciągiem komunikacyjnym z salą pooperacyjną, na której na mamę i noworodka może czekać tata i kangurować maluszka od pierwszych chwil.
Kobieta przez cały czas pozostaje pod fachową, czujną opieką lekarzy, pielęgniarek i położnych  a o dziecko troszczy się zespół lekarzy neonatologów oraz położnych neonatologicznych. Cały zespól wspiera również tatę w nowej roli życiowej, służy pomocą i radą. 
Zespół interdyscyplinarny Pro-FAMILIA Łódź  wykonuje wszystkie procedury na najwyższym światowym poziomie a na życzenie włącza rodziców w wykonywanie pierwsze czynności pielęgnacyjnych.               

Adres

logo

Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILIA
ul. Niciarniana 49
92-320 Łódź

Jak do nas trafić?