Infolinia: +48 42 207 00 07

  • Polska
do góry
Ważne telefony
Infolinia: +48 42 207 00 07
Rejestracja poradni specajlistycznych: +48 42 208 13 00
Sekretariat: +48 42 208 13 01
Izba przyjęć: +48 42 208 14 00
   
Napisz do nas: lodz@pro-familia.pl

 

Blok Operacyjny

Nasz zespół

Pielęgniarka Koordynująca Blok Operacyjny

mgr Monika Celej-Lerka
Specjalista pielęgniarstwa operacyjnego
lic.
Barbara
Barska

Położna operacyjna
lic.
Marlena
Bujnowska

Pielęgniarka operacyjna
mgr
Krystyna
Durys

Położna operacyjna
Magdalena
Hertel

Położna operacyjna
lic.
Joanna
Ossowska

Pielęgniarka operacyjna
mgr
Anna
Robak

Pielęgniarka operacyjna

 

Blok operacyjny w Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA Łódź spełnia najwyższe kryteria międzynarodowych wymogów sanitarno-epidemiologicznych i technologicznych. Tu poczujesz się bezpiecznie.

Wykonujemy  min. operacje ginekologiczne: laparoskopowe, stereoskopowe oraz brzuszne oraz z zakresu ginekologii estetycznej i plastycznej.

Blok Operacyjny stanowi wydzieloną, zamkniętą komórkę organizacyjną naszego szpitala. Dostępny jest tylko dla osób bezpośrednio zaangażowanych w wykonywanie zabiegów operacyjnych. Usytuowanie bloku operacyjnego pozwala na szybką komunikację z oddziałem intensywnej opieki medycznej,  zakładem diagnostyki obrazowej centralną sterylizacją, pracownią histopatologii i bakteriologii.

W skład bloku operacyjnego wchodzą :

  •  4 Sale operacyjne w tym sala hybrydowa
  • Sala wybudzeń
  • Śluzy "brudne" i "czyste" dla personelu i dla pacjentów
  • Pomieszczenia przygotowania dla pacjentów


Sale operacyjne w naszym Szpitalu  spełniają europejskie standardy. Są bezpieczniejsze dla operowanych pacjentów  pod względem epidemiologicznym. Spełniają rygorystyczne wymagania pod względem powierzchni, czystości i wentylacji.

Ściany i drzwi wykonane są z materiałów umożliwiających zachowanie najwyższego stopnia aseptyczności. Modułowe ściany i sufity wykonane ze stali szlachetnej z powloką opartą na technologii jonów srebra  zapewniają trwałą  ochronę przed rozwojem bakterii , grzybów i pleśni .

Technologia w służbie pacjentowi

W trosce o najwyższe bezpieczeństwo Pacjentów  zastosowano technologię klimatyzacji medycznej z systemem nawiewu laminarnego. Ma na celu obniżanie ryzyka infekcji pochodzących z powietrza, będących jedną z głównych przyczyn powstawania powikłań pooperacyjnych.

 Wszystkie drzwi na bloku operacyjnym otwierają się  bezdotykowo z zastosowaniem fotokomórek.

Śluzy "brudne" i "czyste" dla personelu i dla pacjentów wyposażone są w nie krzyżujące się ciągi komunikacyjne. Podział na strefy o narastającym stopniu czystości mikrobiologicznej zapobiega przypadkowemu zetknięciu się personelu bloku i pacjentów z innymi pracownikami szpitala i osobami postronnymi. Strefy te również zapobiegają kontaktowi przygotowywanych instrumentów i materiału z potencjalnie zakaźnymi odpadami medycznymi.

Sale operacyjne na Bloku zostały wyposażone w najlepszej jakości  sprzęt operacyjny.

Zgodnie ze standardami europejskimi szpital posiada nowoczesną salę wybudzeń. Pomieszczenie wyposażone jest w wyspecjalizowaną aparaturę medyczną do monitorowania funkcji życiowych.
W sali wybudzeń pacjent jest pod stałą opieką i nadzorem pielęgniarskim.

Wszystkie te rozwiązania umożliwiają   przeprowadzenie nawet najbardziej wymagających zabiegów operacyjnych.  Stały dostęp do specjalistycznych konsultacji oraz diagnostyki obrazowej rtg,  laboratoryjnej i badań histopatologicznych również śródoperacyjnych (intra) zapewnia pełne bezpieczeństwo pacjentowi.

W Bloku Operacyjnym zatrudniony jest wysoko wykwalifikowany personel medyczny posiadający specjalizacje z zakresu pielęgniarstwa operacyjnego oraz w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki medycznej.

Dzięki ustawicznym szkoleniom, kursom oraz podjętym i ukończonym studiom wyższym, personel Bloku Operacyjnego stanowi jeden z najbardziej wykwalifikowanych i doświadczonych Zespołów w naszym kraju.
 

Adres

logo

Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILIA
ul. Niciarniana 49
92-320 Łódź

Jak do nas trafić?