Infolinia: +48 42 207 00 07

  • Polska
do góry
Ważne telefony
Infolinia: +48 42 207 00 07
Rejestracja poradni specajlistycznych: +48 42 208 13 00
Sekretariat: +48 42 208 13 01
Izba przyjęć: +48 42 208 14 00
   
Napisz do nas: lodz@pro-familia.pl

 

Dla pacjenta

Poród w naszym szpitalu

Poród

Od 17 października 2016 przyjmujemy pacjentki tylko na zasadach komercyjnych czyli odpłatnie. W cenie  zawiera się poród, opieka porodowa oraz kompleksowa opieka poporodowa nad mamą i dzieckiem. 

Po porodzie siłami natury świeżo upieczona mama wraz z dzieckiem pozostają na oddziale położniczym 2 doby, a po cięciu cesarskim 3 doby. Jeżeli istnieje konieczność pozostania dziecka w szpitalu dłużej nasz oddział neonatologiczny z intensywną terapią  jest przygotowany na każdą ewentualność. Rodzice nie ponoszą żadnych kosztów związanych z podstawową opieką nad noworodkiem. W indywidualnych przypadkach oferujemy możliwość dłuższego pobytu na zasadach komercyjnych.

Pełen komfort i bezpieczeństwo
Ceny porodu różnią się w zależności od tego czy planujemy poród siłami natury (4990 zł.) czy też drogą cięcia cesarskiego (5990 zł.) . Co jednak w przypadku kiedy już w trakcie porodu okaże się, że cięcie musi być wykonane? Oczywiście nie ma z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat. Cena pozostaje ta sama (4990 zł.)

Sale porodowe są jednoosobowe z łazienkami i specjalnym miejscem dla osoby towarzyszącej.  Każda z nich wyposażona jest w najwyższej klasy sprzęt oraz nowoczesny fotel porodowy. Dostępne są również pilki porodowe i inne sprzęty mogące pomóc kobiecie. Jesteśmy przygotowani na poród w każdej pozycji wertykalnej - to Ty rodzisz a my Cię wspieramy. Nasze położne kontrolują, pomagają, wspierają ale zapewniają też poczucie intymności i spokoju tak ważne dla rodzącej. Nad przebiegiem porodu czuwa również lekarz.                  


Bez bólu 
Poród jest naturalnym procesem, któremu towarzyszy odczuwanie bólu. Jest to zjawisko fizjologiczne, a każda z rodzących kobiet reaguje na ten stan w odmienny sposób. Zgodnie z dostępną wiedzą medyczną istnieje szereg uznanych i sprawdzonych metod walki z bólem, które mogą być wykorzystywane podczas porodu. Poczynając od niefarmakologicznych takich jak: przyjmowanie odpowiedniej pozycji, ćwiczenia relaksacyjne, odpowiednie techniki oddechowe, ciepłe bądź zimne okłady, kąpiel wodna i masaż relaksacyjny, aż po akupresurę i akupunkturę. Nie dla wszystkich kobiet są to jednak metody wystarczające. Jeżeli nie ma przeciwskazań w każdej chwili możesz poprosić o znieczulenie regionalne - zewnątrzoponowe, które jest powszechnie stosowane w krajach Unii Europejskiej i uznane za bezpieczne oraz najbardziej skuteczne ze wszystkich metod łagodzenia bólu porodowego.

Szczęsliwe chwile całej rodziny z fachowym wsparciem specjalistów
Twoje dziecko jest już na świecie. Teraz macie czas tylko dla siebie! Nieprzerwany kontakt z mamą ( lub tatą w przypadku cęcia cesarskiego) przez conajmniej 2 godziny po porodzie jest dla Was bardzo ważny - wiemy to, sami jesteśmy rodzicami! :)

Po tym czasie mama wraz z dzieckiem trafiają na oddział poporodowy do jedno lub dwu-osobowej sali z łazienką, telewizorem i dostępem do internetu. Noworodek przebywa cały czas przy mamie. Nasze położne pozostają do dyspozycji przez całą dobę. Chętnie służą wsparciem i fachową radą. Mogą także odciążyć zmeczoną porodem mamę.  Dietetyk, psycholog i położne laktacyjne również są do dyspozycji o każdej porze. 

Zachęcamy wszystkich ojców do angażowania się w opiekę nad dzieckiem od pierwszych chwil. Wspieramy ich w tych pięknych momentach.                 


Poniżej plan porodu do wydrukowania

Rejestracja

Rejestracja poradni specjalistycznych jest czynna w godzinach 08:00-18:00

Kontakt:

  • +48 42 208 13 00
  • +48 42 207 00 07
  • rejestracja.lodz@pro-familia.pl

Pliki do pobrania

Adres

logo

Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILIA
ul. Niciarniana 49
92-320 Łódź

Jak do nas trafić?